piątek, 11 kwietnia 2014

Z księżną

Oglądaliście film "Magnat" Filipa Bojona? 
Nie?
 Doborowa obsada i fabuła pokazująca losy pewnej, książęcej rodziny ze Śląska. Wśród członków tej rodziny była księżna Daisy. Księżna - śpiewająca. 

Źródło: Świat obrazu
[...] Daisy, księżna von Pless (1873-1943) sfotografowana podczas swojego pobytu w Anglii w październiku 1901 roku, w czasie którego odwiedziła studio Lafayette‘a i pozowała mu do serii portretów.[...] Piękny głos Daisy pomógł jej przezwyciężyć wrogość, jaka ją otaczała w pierwszych latach życia w Niemczech. Upór, by nie zmieniać sposobu zachowania, do którego przywykła w Anglii, zdobył w końcu aprobatę męża i jego pozwolenie na publiczne występy charytatywne w Berlinie. Jeden z nich, w lutym 1909 roku, przyniósł zawrotną sumę pięciu tysięcy dwustu marek!
Inne, jak recitale w teatrze Hotelu Pless w Szczawnie Zdroju, organizowane były dla zebrania funduszów dla towarzystw dobroczynnych, którym księżna patronowała – między innymi dla Szkoły dla Ułomnych w Wałbrzychu.

Wyprzedzając swój czas, Daisy rozważała pomysł sprzedawania podpisanych nagrań po koncertach, a potem również w sklepach muzycznych! [...]


Czyż nie była piękna?
1 komentarz:

  1. Piękna kobieta :) Do twarzy jej w Twoich kolorkach:)

    OdpowiedzUsuń